NRA zbiera głosy poparcia dla projektu nowelizacji ustawy

NRA zbiera głosy poparcia dla projektu nowelizacji ustawy

Opublikowany

Od wielu miesięcy trwa dyskusja nad nowelizacją ustawy prawo farmaceutyczne. W ramach parlamentarnego zespołu ds. regulacji rynku farmaceutycznego, przedstawiciele całego środowiska proponują swoje zmiany. Obecnie projekt zakłada zmiany takie jak:

- przyjęcie zasady, że zezwolenie na nowe apteki będzie mógł uzyskać wyłącznie aptekarz lub spółka aptekarzy,
- minimalne odległości w jakich mogłyby otwierać się kolejne apteki,
- wprowadzenie kryterium geograficznego,
 - możliwość sprzedaży apteki wraz z lekami.

Prezes NRA postanowiła zebrać pod projektem zmian głosy poparcia farmaceutów:

"Proszę zatem z całego serca o zrozumienie naszych działań i poparcie. Bo ta ustawa nie jest jak twierdzą jej przeciwnicy dla „wąskiej grupy działaczy” tylko dla milionów Polaków o których na co dzień troszczy się trzydzieści tysięcy farmaceutów. I aby mogli to robić właściwie należy im się szacunek i choć odrobina bezpieczeństwa."
"Często zarzuca się nam że dbamy tylko o indywidualnych aptekarzy nie troszcząc się o farmaceutów pracujących w sieciach. Każdy z Was ma prawo pracować i realizować własne plany zawodowe tam gdzie zechce. Ma prawo mieć swoją aptekę (projekt zakłada możliwość odkupienia już istniejących aptek tylko przez farmaceutów posiadających mniej niż cztery apteki). Ma prawo pracować u innego farmaceuty. Ma prawo pracować w aptece nie należącej do aptekarza czy w sieci aptek. Ale przede wszystkim ma prawo do pracy w godnych warunkach z poszanowaniem jego wiedzy i umiejętności. Naczelna Rada Aptekarska z szacunkiem podchodzi do każdego przedsiębiorcy również tego, który nie jest aptekarzem. Ale chcemy, aby szacunkiem darzono także nas - farmaceutów. Bo bez nas biznes nic nie znaczy."
Aby oddać swój głos - kliknij tutaj.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Wyhodowalismy superbakterie na własne życzenie

Atakujące nas bakterie są coraz bardziej odporne na przyjmowane leki. Superbakterie wyhodowaliśmy na własne życzenie nadużywając antybiotyków. New Delhi nie przez przypadek „powstało” w Indiach. Tam antybiotyki wydaje się bez recepty. Spożywa się ich dużo, a bakterie tak