Waldemar Buda w Radiu Łódź o planach zmiany prawa

Waldemar Buda w Radiu Łódź o planach zmiany prawa

Opublikowany

Projekt zmian w prawie farmaceutycznym wpłynął do laski marszałkowskiej. Zmiany o których dyskutuje całe środowisko aptekarskie są coraz bliżej wdrożenia.
Waldemar Buda - przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. regulacji rynku farmaceutycznego dla Radia Łódź komentuje postęp prac i przyczyny zaproponowania zmian w takim, a nie innym kształcie.

Aby posłuchać audycji - kliknij tutaj.

Chcielibyśmy, aby apteki prowadziły osoby, które wiele lat się do tego przygotowywały. One wówczas dają gwarancję tego, że to jest nie tylko sklep do sprzedawania leków, ale i do świadczenia pomocy. Przypomnę, że w prawie farmaceutycznym apteka jest punktem ochrony zdrowia i gwarancją tego jest prowadzenie aptek przez farmaceutów. My chcemy ewolucyjnie zmierzać w tym kierunku, aby apteki prowadzili farmaceuci. Nie ma w tym żadnej rewolucji. W połowie krajów europejskich takie zasady obowiązują, a my idziemy bardzo małym kroczkiem, ponieważ proponujemy, aby ta zasada obowiązywała dopiero na przyszłość - wskazał Waldemar Buda.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
RAPORT - Pozaapteczny obrót lekami OTC

temu

Polska wyróżnia się negatywnie na tle innych krajów brakiem  ograniczeń dotyczących maksymalnych ilości bądź dawek leków  sprzedawanych w placówkach innych niż aptek - wskazuje Stowarzyszenie Leki tylko z Apteki publikując obszerny raport na temat pozaaptecznego obrotu lekami. 
Nowela przeciwdziałająca wywozowi leków weszła w życie

temu

Wytwórcy i importerzy produktów leczniczych oraz przedsiębiorcy prowadzący hurtownię farmaceutyczną mają czas do 14 lipca na przekazanie GIF pełnej i aktualnej listy środków transportu.
Nowy wyrok w sprawie niedozwolonej reklamy aptek

temu

Reklamy leków i aptek nie można uznać za działalność jednoznacznie nakierowaną na dobro pacjentów. W ramach prawidłowo funkcjonującego systemu ochrony zdrowia powinny bowiem funkcjonować mechanizmy, które pozwalają na zakup leków wtedy, kiedy są one rzeczywiście niezbędne, a nie wtedy, gdy pojawia się taka pokusa wywołana reklamą.
Inspektorzy o propozycjach Ministerstwa Sprawiedliwości

temu

Nielegalny wywóz leków jest patologią, z którą mamy do czynienia w Polsce od kilku lat. Po okresie marginalizowania i banalizowania tego zjawiska podejmowano różne próby ograniczenia wywozu leków ratujących zdrowie i życie chorych. Zdecydowanie spóźnione, ale nie tylko dlatego nieudane. W połowie marca minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przedstawił kolejną propozycję rozwiązania tego problemu. Czy tym razem się uda?

Grupa wywożąca leki

Farmaceuci, byli i obecni prokuratorzy, prawnicy, lekarze... ludzie z wiedzą o rynku farmaceutycznym, którzy wykorzystując niemożność działania po stronie inspektoratu, dopuszczają się procederu nielegalnego wywozu leków. Dopóki w prawie nie będzie uregulowanych odpowied