Technicy farmaceutyczni - potrzebni czy nie?

Technicy farmaceutyczni - potrzebni czy nie?

Opublikowany

Ostatnio wspominaliśmy o tym, że trwa dyskusja na temat dalszego kształcenia w zawodzie technika farmaceutycznego. Ministerstwo sprawdza czy nauka na to stanowisko nie powinna zostać zaprzestana m.in. ze względu na zwiększające się bezrobocie w tej grupie zawodowej. W końcu roku 2014 r. liczba bezrobotnych techników wzrosła do 1 875 osób

Przedstawiciele Naczelnej Izby Aptekarskiej obecnie nie chcą wypowiadać się szerzej w tym temacie:
Ewentualny powrót do rozmów na temat wznowienia kształcenia techników farmaceutycznych będzie możliwy dopiero po uchwaleniu ustawy o zawodzie farmaceuty, która w jasny sposób określi rolę i uprawnienia stawiane przed farmaceutami - rzecznik NIA.
Jak na ten pomysł reagują sami farmaceuci i technicy?
Oczywiście - wielu techników nie zgadza się z proponowaną zmianą, jednak część z nich dostrzega w niej szansę - szansę na zmniejszenie konkurencji, a tym samym lepsze wynagrodzenie i mniejsze problemy ze znalezieniem pracy. Farmaceuci to zdanie w dużej mierze podzielają.
komentarz.PNG
technik.PNG
Czytaj więcej- kliknij tutaj.
Źródło: Rynek Aptek

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
RAPORT - Pozaapteczny obrót lekami OTC

temu

Polska wyróżnia się negatywnie na tle innych krajów brakiem  ograniczeń dotyczących maksymalnych ilości bądź dawek leków  sprzedawanych w placówkach innych niż aptek - wskazuje Stowarzyszenie Leki tylko z Apteki publikując obszerny raport na temat pozaaptecznego obrotu lekami. 
Nowela przeciwdziałająca wywozowi leków weszła w życie

temu

Wytwórcy i importerzy produktów leczniczych oraz przedsiębiorcy prowadzący hurtownię farmaceutyczną mają czas do 14 lipca na przekazanie GIF pełnej i aktualnej listy środków transportu.
Nowy wyrok w sprawie niedozwolonej reklamy aptek

temu

Reklamy leków i aptek nie można uznać za działalność jednoznacznie nakierowaną na dobro pacjentów. W ramach prawidłowo funkcjonującego systemu ochrony zdrowia powinny bowiem funkcjonować mechanizmy, które pozwalają na zakup leków wtedy, kiedy są one rzeczywiście niezbędne, a nie wtedy, gdy pojawia się taka pokusa wywołana reklamą.
Inspektorzy o propozycjach Ministerstwa Sprawiedliwości

temu

Nielegalny wywóz leków jest patologią, z którą mamy do czynienia w Polsce od kilku lat. Po okresie marginalizowania i banalizowania tego zjawiska podejmowano różne próby ograniczenia wywozu leków ratujących zdrowie i życie chorych. Zdecydowanie spóźnione, ale nie tylko dlatego nieudane. W połowie marca minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przedstawił kolejną propozycję rozwiązania tego problemu. Czy tym razem się uda?

Warto obejrzeć „Warto rozmawiać”

Takich emocji widzowie programu „Warto rozmawiać” nie spodziewali się. Goście czwartkowego programu Jana Pospieszalskiego burzliwie dyskutowali przerzucając się argumentami.