Czarne chmury nad ministrem zdrowia?

Czarne chmury nad ministrem zdrowia?

Opublikowany

Czy minister zdrowia utrzyma swoje stanowisko? Premier Beata Szydło rozpoczyna przegląd działań resortów i oczekuje harmonogramów i planów na najbliższy czas.

Na razie media spekulują, że jedna ze sztandarowych reform dotycząca sieci szpitali nie zostanie wprowadzona. Bo nie ma na nią pieniędzy. Konstanty Radziwiłł już raz dostał żółtą kartę od premier Beaty Szydło. Pod koniec września Szydło zapowiedziała rekonstrukcję rządu. Radziwiłł nie został zdymisjonowany, ale został on "zobowiązany do konkretnych działań, do tego, aby uspokoić sytuację w służbie zdrowia; przeprowadzić te zmiany, do których się zobowiązał" - Zobaczymy, jak sobie poradzi - zaznaczyła Szydło.

Czytaj więcej w Medexpress.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Najbardziej kontrowersyjny "doktor" w Polsce

temu

Jak sam o sobie mówi, choć wykształcenia medycznego nie ma, to medycyną pasjonował się niemal od zawsze. Teraz "leczy" pacjentów. Możemy przeczytać, że według niego nowotwór można zniszczyć bez chemio- czy radioterapii. Że przyczyną miażdżycy nie jest cholesterol. Nagrywa filmiki, w których  radzi, żeby kobiety w ciąży jadły parówki, golonkę, salceson i wątróbkę... Nie brakuje jednak pacjentów, którzy porzucają tradycyjne leczenie na rzecz metod praktykowanych przez doktora Ziębę.
Zemsta na inspektorze

temu

Takie historie, w których inspektorzy farmaceutyczni zmuszeni są do tłumaczenia się ze swoich działań, zdarzają się nie od wczoraj. Inspektorzy są nie tylko zbywani, a ich wnioski do prokuratury o zbadanie konkretnych działań przedsiębiorców lekceważone, bywają też zastraszani, a nawet oskarżani. Takie sprawy zwykle ciągną się bardzo długo…
Polpharma z prawem do marki Lakcid

temu

Biomed Lublin sprzedał Poplharmie za 17 mln zł netto prawa do marki Lakcid. Transakcja dotyczy sprzedaży rejestrów wszystkich wariantów marki Lakcid, Lakcid Forte i Lakcid L. Zgodnie z umową Biomed nadal będzie producentem probiotyku.
Marek Posobkiewicz jako Don GISu

temu

Marek Posobkiewicz (Główny Inspektor Sanitarny) nie przestaje zaskakiwać w swojej pomysłowości na dotarcie do pacjentów. Jako raper GISu przestrzegał przed trującymi grzybami, jako rocker GISu śpiewał o suplementach, a dziś - jako Don Gisu, zachęca do szczepień.

Ogrom niewiedzy nt. pigułek antykoncepcyjnych

18 tysięcy Polek wzięło udział w badaniu weryfikującym wiedzę na temat antykoncepcji hormonalnej. Wyniki badania nie napawają optymizmem. Wiele kobiet przyjmujących pigułki nie posiada na ich temat niezbędnej wiedzy.