Projekt 51% trafi do ministerstwa

Projekt 51% trafi do ministerstwa

Opublikowany

Z ostatniej chwili - dzisiejsze posiedzenie Komisji nadzwyczajnej ds. deregulacji zostało zakończone skierowaniem poselskiego projektu nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne do Ministerstwa Zdrowia.

Obradujący posłowie przegłosowali wniosek formalny o skierowanie go do komisji zdrowia. Będzie on częścią prac nad dużą nowelizacją Prawa farmaceutycznego.

Za przyjęciem wniosku głosowali także posłowie, którzy wcześniej wyraźnie popierali projekt.

O rozwoju prac nad nowelizacją będziemy informować na bieżąco.

Zapis z posiedzenia znajdziesz tutaj - kliknij. 
Informacja Polskiej Agencji Prasowej - kliknij tutaj.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Oskarżeni o wykorzystywanie

temu

Kanadyjski producent leków został oskarżony o wykorzystywanie dominującej roli na rynku i podniesienie ceny jednego z podstawowych leków dostarczanego do tamtejszego Narodowego Funduszu Zdrowia (NHS) o  ponad 5,5 tys. proc.
Zamiast ratunku jest zamieszanie

temu

Ratunkowy dostęp do technologii lekowych miał być pomocą do chorych, którym nie pomagają leki z listy refundacyjnej. Płacić za nie miał NFZ. Jak się teraz okazuje - płacić za nie mają szpitale, a tym brakuje na to funduszy.
Najbardziej kontrowersyjny "doktor" w Polsce

temu

Jak sam o sobie mówi, choć wykształcenia medycznego nie ma, to medycyną pasjonował się niemal od zawsze. Teraz "leczy" pacjentów. Możemy przeczytać, że według niego nowotwór można zniszczyć bez chemio- czy radioterapii. Że przyczyną miażdżycy nie jest cholesterol. Nagrywa filmiki, w których  radzi, żeby kobiety w ciąży jadły parówki, golonkę, salceson i wątróbkę... Nie brakuje jednak pacjentów, którzy porzucają tradycyjne leczenie na rzecz metod praktykowanych przez doktora Ziębę.
Zemsta na inspektorze

temu

Takie historie, w których inspektorzy farmaceutyczni zmuszeni są do tłumaczenia się ze swoich działań, zdarzają się nie od wczoraj. Inspektorzy są nie tylko zbywani, a ich wnioski do prokuratury o zbadanie konkretnych działań przedsiębiorców lekceważone, bywają też zastraszani, a nawet oskarżani. Takie sprawy zwykle ciągną się bardzo długo…

Waldemar Buda uspokaja - nie rezygnujemy z projektu

Wczorajsza informacja na temat przekierowania projektu "Apteka dla Aptekarza" do ministerstwa zdrowia niewątpliwie zaskoczyła wielu farmaceutów. Waldemar Buda uspokaja - to nie koniec projektu.