Waldemar Buda uspokaja - nie rezygnujemy z projektu

Waldemar Buda uspokaja - nie rezygnujemy z projektu

Opublikowany

Wczorajsza informacja na temat przekierowania projektu "Apteka dla Aptekarza" do ministerstwa zdrowia niewątpliwie zaskoczyła wielu farmaceutów. Waldemar Buda uspokaja - to nie koniec projektu.

Przypomnijmy - po pozytywnym zaopiniowaniu projektu przez sejmową komisję zdrowia, wczoraj podczas posiedzenia komisji ds. deregulacji posłowie PiS przegłosowali wniosek o odrzucenie projektu ustawy w całości i skierowanie go wraz z wnioskiem komisji do ministra zdrowia w celu włączenia w prace trwające nad dużą nowelizacją Prawa farmaceutycznego.

Nie ukrywam zaskoczenia. Ale jednocześnie nie rezygnujemy z chęci przegłosowania ustawy. Tuż po zakończeniu posiedzenia komisji skontaktowałem się z przewodniczącym klubu PiS i otrzymałem informację, że nic się nie zmieniło - PiS poprze projekt na posiedzeniu plenarnym.

Waldemar Buda, poseł PiS

sieci apteczne.PNG

Wydaje mi się że bardzo źle się dzieje, że ten poselski projekt został odrzucony. On się wpisuje w zmiany, które przygotowujemy. Na Węgrzech wprowadzono moratorium na otwieranie nowych aptek, żeby uregulować rynek. Gdybym miał położyć na szali te dwa projekty, to moratorium niesie za sobą dużo większe konsekwencje.

Wiceminister Zdrowia Krzysztof łanda

Procedura związana z dużą nowelizacją prawa farmaceutycznego będzie długa. Potrwa przynajmniej kilka miesięcy. A jeśli nie będzie żadnej ustawy, która zamroziłaby status quo, to będzie dochodziło do różnego rodzaju nieprawidłowości na rynku. Będę pamiętał kto nie chciał zamrożenia tego status quo na rynku aptek.

Wiceminister Zdrowia Krzysztof Łanda

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna - kliknij tutaj oraz politykazdrowotna.com.
Zapis z posiedzenia znajdziesz tutaj - kliknij. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
DIA nadała swojemu szefowi tytuł honorowego prezesa. NRA jest zaskoczona.

temu

Podczas XXX Okręgowego Zjazdu Aptekarzy Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej  we Wrocławiu, delegaci przyjęli uchwałę w sprawie ustanowienia tytułu  „Honorowego Prezesa Okręgowej Rady Aptekarskiej Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej we Wrocławiu" i przyznali go swojemu szefowi - mgr farm. Pawłowi Łukasińskiemu. 
Właścicielka apteki Galenica wydała zaskakujące oświadczenie

temu

Od kilku dni w mediach wybrzmiewa historia Pani Elżbiety Taterczyńskiej, właścicielki Apteki Galenica, która musiała zamknąć swój biznes ze względu na koniec umowy najmu lokalu. Wszystko tuż po wejściu w życie tzw. małej nowelizacji prawa farmaceutycznego, której obostrzenia geograficzno-demograficzne ograniczają możliwości otwarcia nowej apteki. Przeciwnicy "Apteki dla Aptekarza" wykorzystali tę sytuację do kampanii skierowanej w zmiany w ustawie.
Technicy oburzeni stanowiskiem MZ

temu

20 czerwca przedstawiciele Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek spotkali się w Ministerstwie Zdrowia z Ministrem Markiem Tombarkiewiczem oraz Dyrektorami departamentów szkolnictwa oraz polityki lekowej. Jednym z głównych tematów dyskusji było dalsze kształcenie techników farmaceutycznych. Niestety - wszystko wskazuje na to, że plany Ministerstwa nie zbiegają się z oczekiwaniami środowiska techników.
Stanęli przed sądem za wyłudzanie pieniędzy z NFZ

temu

Przed sądem stanęły dwie farmaceutki oraz lekarz, którzy wspólnie wyłudzali z NFZ pieniądze za leki refundowane. Dziś grozi im więzienie za działanie w ramach zorganizowanej grupy przestępczej.

Zmiana kadry w resorcie zdrowia

Już od dłuższego czasu w mediach spekuluje się o prawdopodobnej dymisji ministra zdrowia - Konstantego Radziwiłła. Tymczasem minister ma się świetnie, za to pracę tracą wiceministrowie.