Polacy źle oceniają stan swojego zdrowia

Polacy źle oceniają stan swojego zdrowia

Opublikowany

Bardzo dobrze i dobrze ocenia stan swojego zdrowia 66,9 proc. obywateli UE28. Polacy są na końcu tej listy.

Średnio w krajach UE bardzo dobrze i dobrze ocenia swój stan zdrowia ponad 67 proc. obywateli, w Polsce – 57,8 proc. Źle – w UE28 7,8 proc. populacji, a w Polsce – 11,8 proc. To jedne z najgorszych wyników w UE28.

Jesteśmy na 23 miejscu pod względem pozytywnych ocen stanu zdrowia, a na 22 miejscu pod  względem odsetka źle oceniających stan swojego zdrowia. Pozytywna  informacja jest taka, że od 2004 r. odsetek Polaków bardzo dobrze i  dobrze oceniających swoje zdrowie wzrósł z 54,3 proc. do 57,8 proc., a  źle – spadł z 15 proc. do 11,8 proc. Ciągle jesteśmy poniżej średniej  dla UE28, ale do tej pory trend był pozytywny.
Źródło: Strefa Biznesu - kliknij tutaj. 

Udostępnij

Chwila nieuwagi, która może doprowadzić do śmierci

Polacy są niechlubnymi rekordzistami Europy: połykają rocznie ponad 2 miliardy tabletek paracetamolu, ibuprofenu i podobnie działających specyfików. Alarmujące jest to, że ponad 90 procent z nich kupowanych jest bez jakiejkolwiek konsultacji z lekarzem. Przy tym niestety, przedawkowanie popularnego paracetamolu jest najczęstszą na świecie przyczyną ostrej niewydolności wątroby.