Ile kosztują najdroższe leki na świecie?

Ile kosztują najdroższe leki na świecie?

Opublikowany

Reinsurance Group of America przygotowała ranking najdroższych leków na świecie. W większości przypadków są to leki na choroby rzadkie. Niestety, często ich ceny są nieproporcjonalnie wysokie względem kosztów produkcji.

Najdroższa piątka

1.       Glybera, 1,21 miliona dolarów rocznie
Terapia genowa stosowana w przypadku niedoboru lipazy lipoproteinowej.

2.       Ravicti, 793,632 tys. dolarów

Lek na zaburzenia cyklu moczowego.

3.       Lumizyme, 624,400 tys. dolarów
Terapia stosowna w leczeniu choroby Pompego.

4.       Carbaglu, 585,408 tys. dolarów
Doustne leczenie hipamonemii u pacjentów z niedoborem NAGS.

5.       Actimmune, 572,292 tys. dolarów
Leczenie złośliwych przypadków osteoporozy i przewlekłych ziarniaków.
Sprawdź kolejną piątkę kliknij tutaj.
Źródło: politykazdrowotna.com kliknij tutaj.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Szukanie leku na deficyt leków

Deficyt leków, choć mało się ostatnio na ten temat mówi, nie jest, niestety, kwestią przeszłości. Według majowego ministerialnego wykazu produktów zagrożonych brakiem dostępności jest ich obecnie aż 187. Czy lekiem na ten problem będzie ustanowienie zakazu jednoczesnego prowadzenia hurtowni farmaceutycznych i przychodni lekarskich? A może rozwiązaniem problemu byłoby ujednolicenie cen leków w unijnych krajach?
Antybiotykoodporność może nas zdziesiątkować

W Polsce - jako jednym z 7 państw z tym trendem - najszybciej rośnie liczba osób zażywających antybiotyki pozyskiwane bez recepty. Robi to już co 10 Polak. Wyprzedzają nas tylko Grecja (20%), Rumunia (16%), Cypr (14%) i Bułgaria (12%). To sytuacja groźna dla zdrowia i życia pacjentów, gdyż coraz więcej szczepów bakterii uodpornia się na antybiotyki, w efekcie czego wzrasta liczba zakażeń szpitalnych.
Rynek podrabianych leków kwitnie

Według szacunków Komisji Europejskiej do 2020 roku w nielegalnej sieci dystrybucji znajdzie się ok. 183 milionów opakowań fałszywych leków. Pacjenci niszczą sobie zdrowie chcąc kupować taniej. W Polskim Radiu 24 o podrabianych lekach rozmawiali Paweł Trzciński (GIF) i Tomasz Leleno (NIA).
Światowi giganci farmaceutyczni oskarżeni o zmowę

Komisja Europejska po wstępnym dochodzeniu uznała, że firma Cephalon zapłaciła Teva Pharmaceuticals za nie wprowadzenie do obrotu tańszej, generycznej wersji leku Provigil sprzedawanego przez  Cephalon.

Drugi etap kontroli przejęcia aptek Gemini przez Northern Pharmacies