Tego NFZ nie zrefunduje

Tego NFZ nie zrefunduje

Opublikowany

NFZ wydał oficjalny komunikat o tym, że nie będzie refundował sprzedaży jednoskładnikowych oraz wieloskładnikowych surowców farmaceutycznych w oryginalnym opakowaniu wytwórcy, lub jego części w opakowaniu własnym apteki, niezależnie od wydanej pacjentowi ilości leku.

Zgodnie z  ustawą o refundacji, lek sporządzony w aptece na  podstawie recepty lekarskiej,  przygotowany z surowców  farmaceutycznych, lub z leków gotowych dla których została wydana  decyzja administracyjna o objęciu refundacją, jest wydawany  świadczeniobiorcy za odpłatnością ryczałtową pod warunkiem, że  przepisana dawka leku recepturowego jest mniejsza od najmniejszej  zarejestrowanej dawki leku gotowego w formie stałej stosowanej doustnie.
Wydawanie jednoskładnikowych (np. balsam peruwiański, wazelina biała) oraz wieloskładnikowych (np. maść cholesterolowa, gotowe mieszanki ziół) surowców farmaceutycznych w oryginalnym opakowaniu wytwórcy, lub jego  części w opakowaniu własnym apteki, nie będzie traktowane jako wykonanie  leku recepturowego, ale jako sprzedaż gotowego surowca farmaceutycznego lub sporządzenie fasunku aptecznego, które nie podlega refundacji ze  środków publicznych
Źródło: nfz.gov.pl kliknij tutaj.

Udostępnij

Polski lek w badaniach klinicznych w USA

Mowa o preparacie na ostrą białaczkę szpikową. To kolejny polski środek farmaceutyczny, który okazał się na tyle obiecujący, że trafił do badań klinicznych.