Odszkodowania za powikłania poszczepienne?

Odszkodowania za powikłania poszczepienne?

Opublikowany

Wprowadzenie takiego rozwiązania rozważa Ministerstwo Zdrowia. Radziwiłł podkreślił, że ministerstwo "widzi problem działań niepożądanych, które towarzyszą wszystkim metodom leczenia i diagnozowania, wszystkim lekom, także szczepionkom".

Radziwiłł wyjaśnił w rozmowie z PAP, że rocznie, w Polsce może być  "prawdopodobnie nie więcej niż 20-30 przypadków ciężkich,  niepożądanych". "To nie są procenty, to nie są nawet promile (ogólnej  liczby szczepionych dzieci – PAP)" – dodał.

Jest paradoksem, że w czasach, w których istnieje bardzo duża szansa na  to, żeby wyeliminować ze świata cały szereg kolejnych bardzo  niebezpiecznych chorób zakaźnych dyskutuje się o tym, czy to w ogóle  warto robić.

Konstanty Radziwiłł - minister zdrowia

Rodzice decydując się na nieszczepienie swoich dzieci muszą się liczyć z  konsekwencją w postaci powiększania się grupy osób niezaszczepionych w  społeczeństwie, co może być w jakimś momencie mechanizmem zapłonowym dla  epidemii, która być może nie wystąpi dzisiaj, jutro ale za jakiś czas  wystąpi z konsekwencjami dramatycznymi dla osób niezaszczepionych z  powodu choroby.

Konstanty Radziwiłł - minister zdrowia

Źródło: pap.pl - kliknij  tutaj

Udostępnij

"Apteka bez technika to kiepska polityka". Zakończył się protest techników farmaceutycznych

Dziś rano przed Ministerstwem Zdrowia strajkowało kilkudziesięciu techników farmaceutycznych. Ich celem jest zachowanie dotychczasowych uprawnień, możliwość prowadzenia apteki (rozszerzenie AdA) oraz dalszego kształcenia w zawodzie. Po rozmowie z wiceministrem Tombarkiewiczem resort wycofał się z części decyzji.