Recepta na ellaOne za złotówkę

Recepta na ellaOne za złotówkę

Opublikowany

Z inicjatywy ds Aleksandry Krasowskiej (psychiatra), powstaje sieć gabinetów "Lekarze kobietom", w którym pacjentki mogą otrzymać receptę za 1 zł.

Chcemy wesprzeć i zaoferować pomoc tym kobietom, którym lekarz odmówił pomocy, i po to się zebraliśmy.

Natalia Jakacka - lekarka zaangażowana w inicjatywę

Lekarze prowadzący działalność gospodarczą będą za wizytę pobierać symboliczną złotówkę (pobieranie opłaty za wizytę jest wówczas ich obowiązkiem). Lekarze, którzy jej nie prowadzą pomocy udzielą bezpłatnie.

Sieć funkcjonuje od poniedziałku. W ramach inicjatywy zrzeszonych jest 100 lekarzy. Nadal brakuje lekarzy z niektórych regionów np. w województwach lubelskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim oraz lubuskim.  
plakat_lekarzekobietom30x42-01.jpg
Źródło: Rzeczospolita 

Udostępnij

Właścicielka apteki Galenica wydała zaskakujące oświadczenie

Od kilku dni w mediach wybrzmiewa historia Pani Elżbiety Taterczyńskiej, właścicielki Apteki Galenica, która musiała zamknąć swój biznes ze względu na koniec umowy najmu lokalu. Wszystko tuż po wejściu w życie tzw. małej nowelizacji prawa farmaceutycznego, której obostrzenia geograficzno-demograficzne ograniczają możliwości otwarcia nowej apteki. Przeciwnicy "Apteki dla Aptekarza" wykorzystali tę sytuację do kampanii skierowanej w zmiany w ustawie.