Ruszyła kampania "Pozwól antybiotykom działać"

Ruszyła kampania "Pozwól antybiotykom działać"

Opublikowany

W Anglii ruszyła kampania społeczna "Keep Antibiotics Working" mająca na celu uświadomienie pacjentom, że antybiotyki nie za każdym razem i nie przy wszystkich objawach chorobowych są dobrym wyborem.  

Antybiotykooporność to nie jakieś odległe zagrożenie, ale jeden z  najpoważniejszych kryzysów współczesnego świata. Kryzys, który już się  rozpoczyna.

prof. Paul Cosford, dyrektor medyczny Public Health England (PHE),  podległej Departamentowi Zdrowia instytucji, która koordynuje kampanię.

Keep Antibiotics Working

Keep Antibiotics Working

Źródło: Medexpress

Udostępnij

Powiązane artykuły
Polacy znów wydali na leki więcej

temu

Kolejny rok przyniósł wzrost wydatków na leki. Największy udział miała w tym sprzedaż produktów i leków bez recepty, która zwiększyła się o 0,72 mld. zł.
Apap przeziębienie- zaskocz przeziębienie!

temu

W wielu przypadkach początek przeziębienia to dla wielu osób duże zaskoczenie. Zabiegany tryb życia, ogrom obowiązków, nawał pracy a tutaj lekkie drapanie w gardle. Przez pierwsze dwie godziny można się łudzić, że samo przejdzie. Gdy jednak katar dosłownie zaczyna lać się z nosa, czas oficjalnie zaakceptować infekcję. Jakże pięknie by było, gdyby w końcu powstał lek, który po pierwszej dawce wyleczyłby nas z niechcianej przyjaźni z wirusem. Nowa reklama Apap przeziębienie chyba właśnie takie cudo prezentuje – zaskocz przeziębienie! Czy skład zdoła zaskoczyć także farmaceutów?
Od 2018 roku LOXON 5% bez recepty

temu

Od nowego roku kategorię dostępności z Rp na OTC zmienia LOXON produkowany przez firmę Sanofi-Aventis Sp. z o.o.
Nieuzasadnione straszenie pacjentów?

temu

Od 1 listopada obniżyły się urzędowe ceny niektórych leków dla pacjentów  po przeszczepach. W związku z tym zmieniła się także podstawa limitu  finansowania w grupach limitowych. Rozpętała się burza napędzana przez część mediów. Szczególnie w kontekście leków generycznych i ich domniemywanej mniejszej skuteczności. 

Nowa lista leków refundowanych

1 listopada wchodzi w życie nowa lista leków refundowanych. Do poprzedniej jej wersji dodano 72 produkty, usunięto natomiast 43.