Rząd przyjął projekt systemu monitorowania wywozu leków

Rząd przyjął projekt systemu monitorowania wywozu leków

Opublikowany

Rząd zdecydował o rozszerzeniu systemu monitorowania przewozu towarów wrażliwych o leki.

Obecnie takim systemem objęte są np. paliwa, oleje smarowe, alkohol skażony czy susz tytoniowy. Przełożenie go także na farmaceutyki umożliwi śledzenie trasy wywozu produktów.

Zgodnie z projektem każdy przedsiębiorca będzie musiał zgłosić GIF-owi zamiar wywozu towaru z kraju oraz ich sprzedaż podmiotowi za granicą.

Firmy zajmujące się obrotem hurtowym oraz wytwarzaniem i importem produktów leczniczych będą miały 30 dni od daty wejścia w życie nowelizacji na przekazanie GIF list pojazdów, które wykorzystują do transportu towarów.

Z systemu monitorowania zostaną wyłączone jedynie przewozy realizowane przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Udostępnij

Apap przeziębienie- zaskocz przeziębienie!

W wielu przypadkach początek przeziębienia to dla wielu osób duże zaskoczenie. Zabiegany tryb życia, ogrom obowiązków, nawał pracy a tutaj lekkie drapanie w gardle. Przez pierwsze dwie godziny można się łudzić, że samo przejdzie. Gdy jednak katar dosłownie zaczyna lać się z nosa, czas oficjalnie zaakceptować infekcję. Jakże pięknie by było, gdyby w końcu powstał lek, który po pierwszej dawce wyleczyłby nas z niechcianej przyjaźni z wirusem. Nowa reklama Apap przeziębienie chyba właśnie takie cudo prezentuje – zaskocz przeziębienie! Czy skład zdoła zaskoczyć także farmaceutów?