Zlikwidowano aptekę na rzecz poczekalni

Zlikwidowano aptekę na rzecz poczekalni

Opublikowany

Farmaceuta stracił aptekę przez plany rozbudowy szpitala. Zarząd lecznicy wypowiedział umowę dzierżawy pomieszczeń, w których znajdowała się apteka. Tym samym od lutego Gorzów zostanie bez dyżurów nocnych.

Zarząd decyzję tłumaczył planami przebudowy szpitalnego holu i zorganizowania w  tym miejscu poczekalni, która miałaby służyć pacjentom, korzystającym z  usług POZ.

Właściciel apteki nie zgadzał się z takim obrotem sprawy wskazując, że to jedyna apteka w mieście, w której są dostępne tzw. leki deficytowe. Je przeniesienie jest niemożliwe ze względu na prawo farmaceutyczne.

Właściciel apteki wielokrotnie zabiegał o spotkanie z zarządem placówki. Do spotkania doszło po interwencji minister Elżbiety Rafalskiej, jednak każdy pozostał przy swoim zdaniu.

Od początku roku apteka nie obsługuje już klientów, bo trwa wyprowadzka  ze szpitalnych pomieszczeń. Kolejną zmianą, która czeka gorzowian jest  to, że od 1 lutego jedyna w mieście apteka całodobowa przy ulicy  Łużyckiej, nie będzie pełniła już nocnych dyżurów.
Źródło: radiogorzow.plkliknij tutaj.

Udostępnij

Nowy wiceminister zdrowia

Wczoraj (17 stycznia) minister zdrowia wręczył Januszowi Cieszyńskiemu nominację na podsekretarza stanu. Nowy wiceminister będzie odpowiadał za informatyzację.