"Farmaceuta nie ma prawa ograniczać wolności innych"

"Farmaceuta nie ma prawa ograniczać wolności innych"

Opublikowany

Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski od lat stara się o przepisy, które pozwalałyby farmaceutom na odmówienie sprzedaży środków antykoncepcyjnych. Obecnie taka odmowa jest kwestią interpretacji, która wcale nie jest taka oczywista. 

Komisja ds. Petycji przyjęła adresowany do ministra zdrowia dezyderat, w  którym wskazuje na potrzebę szczegółowego sprecyzowania kwestii  klauzuli sumienia. Odpowiedź powinna pojawić się w ciągu 30 dni.

To nie jest kwestia sumienia, lecz zwykłe kołtuństwo. Jeśli farmaceuta nie chce używać prezerwatywy, może się posługiwać kalendarzykiem małżeńskim, ale nie ma prawa ograniczać wolności innych.

Sławomir Neumann - PO

Rozumiem aptekarzy, że nie chcą brać udziału we wczesnej aborcji i niszczeniu płodności.

posłanka PiS Krystyna Pawłowicz

Udostępnij

Niewiarygodne historie cudownych preparatów

Teoretycznie każdy człowiek, oglądając reklamy różnych cudownych preparatów, powinien wiedzieć, że składane w nich obietnice są złudne. No bo jak można uwierzyć, że możliwe jest schudnięcie w ciągu tygodnia 5 czy 10 kilogramów? I jak niby miałoby się udać zlikwidować haluksy bez bólu i kontaktu z lekarzem? Albo jakim cudem w ciągu miesiąca włosy mogą urosnąć o kilkanaście centymetrów? Przecież gdyby istniały substancje działające w taki sposób, od dawna wszyscy bylibyśmy szczupli, silni, zdrowi, urodziwi, pozbawieni jakichkolwiek ułomności.