Biorą darmowe próbki, a w aptekach straty

Biorą darmowe próbki, a w aptekach straty

Opublikowany

Inspekcja Sanitarna pobiera próbki suplementów do kontroli generując tym samym straty po stronie aptekarzy, którzy nie mogą się z tym pogodzić.

Prezes OIA w Łodzi wystosował do Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego pismo z prośbą o informację na temat zasadności pobierania darmowych próbek suplementów w aptekach, które przy wyższej cenie preparatu lub powtarzającej się liczbie pobrań generują znaczące straty.

Inspektorat wyjaśnił w odpowiedzi, że corocznie GIS przekazuje inspektorom wojewódzkim plan pobierania próbek wraz z wytycznymi dot. kierunków i zakresów badań. Na bazie tego planu inspektor wojewódzki opracowuje plan roczny pobierania próbek dla całego województwa wraz z wytycznymi określającymi zasady planowania i realizacji planu przez podległe jednostki.

Jednocześnie wyjaśnia, że szczegółowe wymagania dotyczące sposobu pobierania próbek na potrzeby kontroli określają przepisy UE, wytyczne i zalecenia KE oraz przepisy krajowe.

Źródło: OIA - kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Udostępnij

Ogromny obrót, znikomy CIT. Unikają płacenia podatków?

Po publikacji przez Ministerstwo Finansów danych podatników CIT, na rynku aptecznym rozszalała się burza. Okazuje się, że sieci za 2016 rok zapłaciły podatki w śmiesznej wysokości, mimo ogromnych obrotów.